Ładowanie strony.
Proszę czekać.

menu

Usługi

Oferujemy kompleksową i profesjonalną pomoc w zmniejszaniu kosztów energii cieplnej oraz elektrycznej zarówno w obiektach istniejących, jak i będących w fazie koncepcji projektowej.

Pomagamy samorządom i inwestorom prywatnym na każdym etapie procesu termomodernizacji: poczynając od sporządzenia audytu energetycznego i wniosku o dofinansowanie inwestycji, poprzez wykonanie projektów budowlanych wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych pozwoleń i zgód, aż do samego nadzoru nad inwestycją oraz rozliczeniem otrzymanej dotacji.

Zakres usług

AUDYTY ENERGETYCZNE ORAZ ANALIZY FINANSOWE TERMOMODERNIZACJI

Nie chcesz już dłużej marnować energii? Chciałbyś coś zmienić?
Rzetelny audyt jest podstawą!

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić. Specjalnie dla Ciebie sporządzimy audyt, który wskaże kierunki termomodernizacji. Nasi specjaliści, wpisani na listę audytorów energetycznych oraz posiadający duże doświadczenie, precyzyjnie i bezbłędnie sprawdzą gdzie tkwi problem. Rzetelna diagnoza opiera się również na wykorzystaniu wysoce specjalistycznego sprzętu. Nasze audyty to nie tylko suche obliczenia, ale przede wszystkim analizy i wyniki testów budynków w oparciu o badania termowizyjne i próby szczelności .

PROJEKTY TERMOMODERNIZACJI

Dobry projekt to połowa sukcesu!

Wysokie  rachunki za ogrzewanie, a w budynku wciąż jest zimno? To znak, że trzeba pomyśleć o termomodernizacji. Aby przyniosła zamierzony efekt nasi specjaliści sporządzą projekt obejmujący usprawnienia.  Specjalnie dla Państwa nasi specjaliści opracują indywidualny, dopasowany do potrzeb Państwa budynku projekt termomodernizacyjny, zawierający najbardziej optymalne inwestycyjnie i eksploatacyjnie rozwiązania.

Usprawnienia termomodernizacyjne mogą obejmować:
– Docieplenie/izolację przegród
– Wymianę stolarki zewnętrznej
– Usprawnienia systemu grzewczego
– Redukcja zużycia energii
– Montaż systemów OZE (odnawialne źródła energii)
– Sterowanie i automatyka budynkowa

Badania termowizyjne oraz badania szczelności budynków:
Nowe spojrzenie na budownictwo –  najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Gdzie ucieka ciepło? Sprawdźmy to.

Prawidłowe wykonanie zdjęć –  termogramów wymaga doświadczenia, szerokiej wiedzy z zakresu budownictwa oraz fizyki budowli. Przeprowadzimy audyt wspomagając się wysokospecjalistycznym sprzętem m. in. kamerami termowizyjnymi Flir 40bx, T600 oraz VIGOcam V60. Dodatkowo wykonujemy próby szczelności budynków unikalnymi urządzeniami marki RETROTEC EU3211, co pozwala nam precyzyjnie stwierdzić ile ciepła i w którym miejscu ucieka z Państwa budynków. Urządzenia wykorzystujemy również podczas sprawdzenia jakości wykonanych działań termomodernizacyjnych.

Filmy:
Laboratorium i szkolenie
Laboratorium mobilne
Szczelność budynków

Nadzór nad pracami termomodernizacyjnymi

Bez nadzoru budynek jest dobry tylko na papierze

Chcielibyście przeprowadzić termomodernizację, ale nie macie na to czasu. Z nami to nie problem. Przeprowadzimy ją dla Państwa. Oferujemy kompleksową pomoc: uzyskamy niezbędne pozwolenia, wykonamy prace budowlane lub też wykonamy nadzór. Dysponujemy wysoko wykwalifikowaną kadrą inżynierską posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń zakresach: ogólnobudowlanym, instalacji eklektycznych oraz instalacji sanitarnych. Mamy doświadczenie w nadzorowaniu i wykonywaniu budynków wysoko energooszczędnych i pasywnych, co jest gwarantem poprawnego wykonania robót.

ORGANIZACJA DOFINANSOWANIA

Inwestor określi potrzeby, Instytut pozyska dofinansowanie

Specjalnie dla Państwa znajdziemy odpowiednią ścieżkę zewnętrznego, bezzwrotnego  dofinansowanie inwestycji. Od wielu lat jako firma doradcza skutecznie pozyskujemy dotacje z  funduszy unijnych oraz krajowych na poprawę efektywności energetycznej, sporządzamy biznesplany, rozliczamy dotacje.  Pozwalamy zaoszczędzić czas Inwestora przejmując na siebie prowadzenie całości dokumentacji i reprezentując go w Urzędach.

Zobacz również szkolenia

Markę naszych szkoleń potwierdza znak jakości Małopolski Standard Usług Edukacyjo –Szkoleniowych wydawany przez Województwo Małopolskie – Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, w ramach Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia w Małopolsce, a także certyfikat ISO 9001 oraz ISO 14001

przejdź do szkoleń