Ładowanie strony.
Proszę czekać.

menu

O nas

o nas

Kim jesteśmy?

Instytut Doradztwa to ogólnopolski ośrodek szkoleniowo- doradczy i inwestycyjny specjalizujący się w branży OZE i promowaniu technologii energooszczędnych. Jako organizacja otoczenia biznesu od 1996 roku wspieramy przedsiębiorstwa i instytucje w realizacji projektów komercyjnych oraz współfinansowanych ze środków z Unii Europejskiej.

Instytut Doradztwa to przede wszystkim:
    Szkolenia z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii przy wsparciu o utworzone przez nas Centrum Transferu Technologii
    Usługi związane z szeroko pojętą optymalizacją zużycia energii elektrycznej w tym m.in: termomodernizacja, audyty energetyczne, badania szczelności budynków.
    Koordynator Klastra Zrównoważona Infrastruktura

Instytut Doradztwa Sp. z o.o. posiada  własne laboratorium Odnawialnych Źródeł  Energii, w którym dopracowujemy tanie technologie termomodernizacyjne na najlepszych dostępnych  na rynku urządzeniach.

Koordynujemy działania Klastra Zrównoważona Infrastruktura, którego członkami są Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo Hutnicza, Politechnika Krakowska oraz około 50 firm z branży budowlane i instalacyjnej. Nasi godni zaufania specjaliści zajmują się kompleksowo termomodernizacją, w tym jej początkową fazą czyli audytem energetycznym. Przejmując odpowiedzialność nad całością procesu inwestycyjnego odciążamy Inwestora oraz redukujemy błędy i zbędne koszty do minimum. Szczególnie ważne jest to w kontekście środków na termomodernizację przewidzianych w Regionalnych Programach Operacyjnych na lata 2014 – 2020.

Instytut Doradztwa na rzecz członków Klastra Zrównoważona Infrastruktura realizuje inwestycje współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Dwa prototypowe pokazowe budynki zero-energetyczne (jednorodzinny 180 m2 oraz biurowo-produkcyjny 1000 m2) zostały wykonane w oparciu o nasze autorskie rozwiązania projektowe i technologiczne w zakresie materiałów energooszczędnych i systemów OZE. Efektywność energetyczną budynków i komfort użytkowania podnosi innowacyjny system sterowania inteligentnymi budynkami opracowany w ramach Klastra.

Główne obszary naszej działalności:

Realizacja szkoleń

  dofinansowanych
  komercyjnych
Specjalizujemy się w szkoleniach z Odnawialnych Źródeł Energii

Zobacz szkolenia

S35C-415013008460
Centrum TransferuTechnologii

Instytut Doradztwa Sp. z o.o. w porozumieniu ze sferą nauki prowadzi Centrum Transferu Technologii w zakresie budownictwa pasywnego i energooszczędnego.

Podstawowym celem realizacji projektu jest poprawa oferty dla sektora MSP. Projekt polega na stworzeniu w ramach struktur organizacyjnych Instytutu Doradztwa Centrum Transferu Technologii (CTT) w dziedzinie innowacyjnego budownictwa pasywnego i energooszczędnego.

CTT będzie ogniwem pośredniczącym pomiędzy jednostkami badawczo-rozwojowymi i szkołami wyższymi, a sektorem MSP. Założeniem projektu jest stworzenie miejsca, w którym przedsiębiorcy będą mieli możliwość zdobycia wiedzy oraz skonsultowania i przeanalizowania z przedstawicielami nauki swoich potrzeb rozwojowych pod kątem wdrażania innowacyjnych rozwiązań ekologicznych, ze szczególnym naciskiem na rozwiązania budowlane w obszarze OZE.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

Klaser Zrównoważona Infrastruktura

Instytut Doradztwa Sp. z o.o. prowadzi inwestycje budowlane z zakresu innowacyjnych technologii, budownictwa energooszczędnego, automatyki budynkowej. Inwestycje, finansowo wspierane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, prowadzone są w ramach Klastra Zrównoważona Infrastruktura.

Klaster Zrównoważona Infrastruktura to projekt wspólnie realizowany przez podmioty (przedsiębiorstwa, instytucje naukowo-badawcze oraz instytucje otoczenia biznesu) zainteresowane opracowaniem, wdrożeniem i komercjalizacją innowacyjnych technologii z zakresu budownictwa i automatyki wewnątrz budynkowej oraz propagowaniem ekologicznego budownictwa w Polsce.

Powiązanie kooperacyjne „Zrównoważona Infrastruktura” powstało w celu rozwijania produktów i usług wspomagających działania człowieka w jego otoczeniu, Klaster rozwija i dostarcza rozwiązania przydatne w obszarach związanych z branża budowlaną, informatyczną i automatyki przemysłowej.

image001